Enstitü Hakkında
  • HIZLI ERİŞİM
  • EN
  • captcha captcha

Müdürün Mesajı

Değerli Öğrencilerimiz ve Öğrenci Adaylarımız,

2002-2003 Eğitim-Öğretim Yılında Lisansüstü faaliyetlerine başlamış olan Enstitümüzde 9 anabilim dalı bulunmakta ve bu anabilim dallarında 11 yüksek lisans ve 1 doktora programı yürütülmektedir.

Enstitümüze bağlı Bilgisayar Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Uygulamalı Matematik, Hesaplamalı Bilim ve Mühendislik, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Endüstri Ürünleri Tasarımı, Makine Mühendisliği ve İç Mimarlık Anabilim Dallarında tezli/tezsiz yüksek lisans programları; Mimarlık Anabilim Dalında ise hem yüksek lisans hem de doktora programı bulunmaktadır. Bu anabilim dallarındaki programlar çerçevesinde yürütülen lisansüstü çalışmalarda ülkemizin gelişimine ve teknolojik ilerlemesine katkı sunabilecek uzman kadroların yetiştirilmesi amaçlanmıştır.

Anabilim Dallarımızın ders planları, çağdaş bilimsel teorilerin öğrencilere aktarılmasının yanı sıra mezunlarımızın iş hayatlarında farklı ve başarılı olmalarına olanak sağlayacak şekilde hazırlanmıştır. Başlıca hedefimiz ülkemizin değerlerini özümseyen, bilim üreten, insanlığa hizmet eden, donanımlı, erdemli, ulusal ve uluslararası alanlarda söz sahibi olabilecek uzman ve akademisyenler yetiştirerek bilim ve teknolojiye katkı sunmak olarak belirlenmiştir.

Enstitümüzde kendi alanında uzmanlaşmış öğretim üyelerinden ders alma ve tez yapma imkânına sahip olacaksınız. Ayrıca, tezlerinizden üreteceğiniz bilimsel makaleleri Üniversitemiz Fen Bilimleri Dergisinde yayınlama, bildirileri ise ulusal ve uluslararası konferans veya sempozyumlarda sunma ve böylece bilim ve teknolojiye katkı sunma imkânınız olacaktır.

Web sayfamıza girerek anabilim dallarımızın ders planları ve akademik kadrosu hakkında bilgi edinebilirsiniz. 

İyi günler ve çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Prof.Dr. Temel SAVAŞKAN
Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü